Aurora(n) PRE 1608

 model  fabrycznie wyposażony w dwa moduły LM-PRE4,  które są dedykowanymi przedwzmacniaczami mikrofonowymi / gitarowymi/ liniowymi przeznaczonymi wyłącznie do współpracy z Aurorą (n)  zapewniają ekstremalnie niski poziom szumów własnych. Aurora(n) PRE1608 dostarcza  8 kanałów z wejściami mikrofonowymi / liniowymi / gitarowymi plus  osiem  wejść liniowych oraz kanały  cyfrowe poprzez  interfejsy: Thunderbolt, Dante, HD -  ProTools

opis i atuty Aurory(n) PRE 1608

Przetworniki Lynx Studio zdobyły uznane w branży za nieskazitelną przejrzystość i świetne obrazowanie dźwięku, a przede wszystkim za umożliwienie profesjonalistom rejestrowania niuansów i subtelności akustycznych.
Specjalnie zaprojektowane przedwzmacniacze LM-PRE4 musiały zatem przejść surowe kryteria dotyczące tłumienia szumów i zapewnienia liniowych odpowiedzi częstotliwościowych podczas pracy w szerokim zakresie ostawień wzmocnienia. Aby ten cel osiągnąć skupiono całą uwagę na doborze najwyższej klasy komponentów, dopracowaniu trajektorii obwodów drukowanych oraz dostarczeniu odpowiedniej mocy układom.

Powstała w ten sposób kombinacja przedwzmacniacza i przetwornika A/D, która umożliwia uchwycenie podczas rejestracji wiele szczegółów utraconych w typowych interfejsach „wszystko w jednym”.

Główne cechy:
• specjalnie zaprojektowany układ sprzężenia zwrotnego zapewnia wyjątkowo niski poziom szumów i zniekształceń w ramach ustawień wzmocnienia do 68,6 dB. Każdy kanał ma osobną obsługę dla włączania fantomu 48V,zmiany fazy, filtru górnoprzepustowego i padu – tłumika sygnału.
• W pełni różnicowa konstrukcja i obwód tłumienia RF zapewniają doskonałe tłumienie zarówno szumu zewnętrznego, jak i wewnętrznego.
• Wejście Hi-Z obsługuje instrumenty i inne niesymetryczne lub symetryczne źródła dźwięku.
• Po wybraniu trybu LINE sygnały są kierowane do dedykowanej ścieżki w celu uzyskania takiej samej jakości, jak w kanałach liniowych w Aurorze(n). Zapewnia to wygodę w dodawaniu dodatkowych wejść liniowych, zgodnych z istniejącymi gdy aplikacja np.: DAW tego wymaga.
• Wyjście przedwzmacniacza jest podłączone bezpośrednio do przetwornika A / D Aurory (n), to połączenie znacznie skraca ścieżkę sygnału i unika potencjalnych zakłóceń związanych z połączeniami kablowymi między oddzielnymi urządzeniami.
•Pomiar i status dla wszystkich kanałów mogą być wyświetlane jednocześnie na Aurorze (n) na wyświetlaczu LCD jak i wszystkie elementy sterujące LM-PRE4.

Aurora mierniki poziomów

wskażnik poziomów wejść i wyjść

 Widok wyświetlacza LED na Aurorze (n). Widoczne są wejścia i wyjścia liniowe od 1-8, wejścia mikrofonowe 1-8 oraz wejścia i wyjścia cyfrowe przesyłane przez Thunderbolt.

10/09/2016

obsługa  ustawień przedwzmacniaczy

Alternatywny widok wyświetlacza LED. Widoczne jest 8 kanałów mikrofonowych, z których dwa mają włączony fantom, widoczne są ustawione czułości kanałów od 1 do 8. Kanał 6 obsługuje wejście liniowe. Natomiast dla kanału 5 wyświetlane są szczegóły typu: rodzaj wejścia, praca w stereo, normalna faza, wyłączony filtr, oraz wskaźnik czułości.

09/09/2016

możliwa wersja z interfejsem  Lt-Hd

Wersja  Aurory (n) PRE1608 może mieć zainstalowane rozszerzenie oprócz dwóch modułów LM- PRE4  interfejs Lt-HDx do współpracy z Pro Tools HDx.

08/09/2016