Auroran widok

Aurora (n)

transparentny dźwięk 

Konwertery Aurora wprowadziły standard akustycznej przeźroczystości, wiarygodności i stabilności wśród profesjonalnych przetworników AD/DA. Zajmują centralną pozycję w wielu profesjonalnych studiach nagraniowych na całym świecie, a nowo zaprojektowana Aurora (n) kontynuuje to dziedzictwo. Innowacyjne podejście projektantów Lynx Studio sprawiło, że nowa Aurora (n) brzmi lepiej, jest bardziej „elastyczna” , doskonale pasuje do najnowszych rozwiązań, a także gotowa jest do spełnienia przyszłych rozwiązań technicznych.
Nawet drobne rozmycie lub podbarwienie będące skutkiem ubocznym konwersji dźwięku, podczas sumowania (miksowania) niszczy dobry miks. W przypadku pojedynczej ścieżki dźwiękowej nie ma to, aż takiego znaczenia, ale przy miksowaniu wielu ścieżek brak przezroczystości akustycznej staje się sporym problemem. Miks podbarwionych śladów „zapada się”, natomiast przezroczystych akustycznie jest nadal „przewiewny” bardzo zdefiniowany i realistyczny. Przetworniki Lynx znane są z akustycznej przezroczystości, właśnie dlatego używane są wszędzie tam, gdzie stawiane są najwyższe wymagania dotyczące jakości dźwięku.

Dolby ATMOS 


NOWOŚĆ ! Firma Lynx Studio Technology ogłosiła kompatybilność między Aurora(n), a Dolby ATMOS.
Rewolucyjną technologią dźwięku przestrzennego zapewniającą najbardziej realistyczne wrażenia dźwiękowe. Atmos dodaje kanały audio do istniejących systemów dźwięku przestrzennego, umożliwiając interpretację dźwięków jako trójwymiarowych obiektów, które nie są ograniczone ani poziomo, ani pionowo.

Nowa kompatybilność Dolby Atmos dla Lynx Aurora(n) została udostępniona za pośrednictwem bezpłatnej aktualizacji oprogramowania układowego, którą wszyscy użytkownicy Aurora(n) mogą znaleźć na stronie internetowej www.LynxStudio.com.

Aktualizacja zawiera szereg nowych funkcji, w tym obsługę konfiguracji głośników do wersji 9.1.6, łącznie 530 filtrów korekcji pomieszczenia, do 16 filtrów na kanał (w tym filtry parametryczne, dolnoprzepustowe, górnoprzepustowe i półkowe), kompensację poziomu kanału i opóźnienia oraz kompleksowe zarządzanie basami z kanałem LFE.

Aktualizacja pozwala również na doskonałą integrację między oprogramowaniem do kalibracji dźwięku Aurora(n) i Sonarworks, a także Room EQ Wizard (REW) do pomiarów akustyki pomieszczenia, pomiarów głośników i pomiarów urządzeń audio. Ta kompatybilność pozwala na importowanie parametrów kalibracji głośników bezpośrednio do Aurory bez konieczności ręcznego wprowadzania. Sterowanie Dolby Atmos zostało zintegrowane z własnym oprogramowaniem Aurory(n) - NControl.

Użytkownicy Lynx Aurora(n) otrzymają nowy firmware Aurora(n) 1.32 gratis..

rejestrator / odtwarzacz

wbudowany w Aurorze(n) rejestrator pozwala nagrywać i odtwarzać dźwięk, aż do 32-kanałów w czasie rzeczywistym z jakością sięgającą 192 kHz korzystając przy tym wyłącznie z przetworników Aurory, bez pomocy komputera!
Na przykład karta microSD o pojemności 256 GB pozwala na zapamiętanie nagrania o długości 8,3 godz na 32 kanałach z częstotliwością 96 kHz. Aurora(n) obsługuje karty microSD nawet do 2 TB pojemności.

rozszerzenia Aurory(n)
Aurora(n) obsługuje interfejsy komputerowe
LT-USB (maksimum 16-channels)
LT-HD (32-channel ProTools HD interface)
LT-TB (32-channel Thunderbolt interface)
LT-DANTE (32-channel Dante interface)

dostępne funkcjonalne rozszerzenia:
karta LM-PRE4 – dostarcza 4 preampy mikrofonowe/gitarowe/liniowe
karta LM -DIG dostarcza 16 kanałów cyfrowych 24-bit AES/EBU
karta LM-AIO8 dostarcza 8 kanałów analogowych wejściowych i 8 wyjściowych XLR
oraz wkrótce sumator analogowy.

nowa technologia FPGA
Aurora(n) korzysta z technologii FPGA, dzięki której jest możliwa wymiana firmware przez użytkowania, a to oznacza - udostępnienie nowych funkcji w przyszłości.

ekran TFT LCD 
o wymiarach 480 X 128 umożliwia szybki dostęp do wszystkich funkcji także tych, które pojawią się w przyszłości wraz z nowym firmware.

zegar SynchroLock-2
w Aurorze(n) zastosowano nowa technologię o nazwie SynchroLock -2 to kolejna generacja SynchroLock , która oferuje redukcję jittera w stosunku 300.000: 1. Wystarczy tylko 5 sekund, aby Aurora zsynchronizowała swój zegar z bardzo niskim jitterem i absolutną dokładnością. Aurora zapewnia jedno wejście i trzy wyjścia Word Clock bazujące na złączu BNC.

NControl
Atmos
AD response Aurora N

Charakterystyka przenoszenia  Aurory(n) dla A/D

parametry THD +Sn Aurory

Charakterystyka THD +Noise w/s do częstotliwości

© Copyright 2024 Sound Import Poland- All Rights Reserved

Drag and Drop Website Builder